17 серпня 2017 року в приміщенні Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області відбувся семінар з головами сільських рад Вишгородського району на тему: «Взаємодія і співпраця Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області з органами місцевого самоврядування по підвищенню продуктивності та якості обслуговування громадян».

В роботі семінару взяли участь начальник Вишгородського об’єднаного управління ПФУ Київської області Тарасенко О.В., перший заступник начальника управління Кудрінська Н.А., начальник Вишгородського відділу обслуговування громадян Харитонова Л.М., начальник відділу АСІСЕР та ЗІ Карпенко А.М., заступник начальника Вишгородського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Коваленко А.О., представники 18 сільських та селищної рад району.

На семінарі розглядалися наступні питання:

  1. Розширення мережі агентських пунктів обслуговування громадян управлінням Пенсійного фонду на території Вишгородського району, надання послуг по місцю проживання громадян.
  2. Перспективи пенсійної реформи в Україні.
  3. Доступ до інформаційних ресурсів через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду

Тарасенко О.В. розповіла про необхідність посилення взаємодії і співпраці управління Пенсійного фонду та органів місцевого самоврядування з метою реалізації Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, що сприятиме вдосконаленню організації роботи щодо підвищення продуктивності та якості обслуговування громадян, надання послуг по місцю проживання громадян через розширення мережі віддалених агентських пунктів обслуговування громадян. Співпраця між управлінням та сільськими радами здійснюватиметься спеціалістами Фонду та визначеною посадовою особою сільської ради. Був озвучений перелік послуг, які будуть надаватися на робочих місцях, створених у віддалених агентських пунктах обслуговування громадян, та надані присутнім роз’яснювальні матеріали та зразки бланків необхідних документів.

Коваленко А.О. доповіла про зміни в пенсійному законодавстві, які плануються внести з 01.10.2017 року, а саме:

  • проведення перерахунку раніше призначених пенсій;
  • запровадження гнучкого «коридору» пенсійного віку;
  • порядок індексації та перерахунку пенсій.

Карпенко А.М.  розповіла про порядок реєстрації користувачів на веб-порталі ПФУ та перелік послуг, які надаються органами Пенсійного фонду України в електронному вигляді.

Під час семінару голови та секретарі сільських рад задавали питання  та надавали свої пропозиції.