06 липня 2017 року спеціалісти Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області взяли участь у Дні відкритих дверей, який проводив Вишгородський районний центр зайнятості.

Учасникам заходу розповіли про перспективи пенсійної реформи, також наголосили на важливості легалізації заробітної плати, трудових відносин.

Присутнім було роз’яснено, що працівник, який працює без трудового договору, не має жодних гарантій встановлених на законодавчому рівні щодо: встановлення розміру і виплати зарплати, встановлення тривалості робочого часу, надання та оплати щорічних та додаткових відпусток, оплати листків непрацездатності, призначення та отримання державних соціальних виплат. Цей час роботи не зараховується йому в страховий стаж. І, як наслідок, не зарахування цього періоду роботи до страхового стажу для нарахування пенсії і тих видів соціальної допомоги, які прив’язані до розміру зарплати. Працівник фактично позбавляється більшості трудових і соціальних прав, і в разі недобросовісності роботодавця залишається беззахисним.

Під час заходу був проведений флешмоб на тему: «Тіньові заробітки – соціальна незахищеність», в якому  взяли участь спеціалісти Пенсійного фонду, Центру зайнятості та безробітні.